Druhá část třetí kapitoly mé povídky na pokračování-"Úprk před neznámem" tady (1.část zde).
Chceš se spřátelit? Klikni zde. :)
Reklamy jenom sem!!! (Můžeš psát ale i vzkazy,připomínky k blogu,dotazy...)
Podívejte se na tento blog.

Úprk před neznámem:kapitola 3.-Světlo naděje-část 2.

27. května 2013 v 17:16 | kika0001 |  Povídky
Druhá část.
Omlouvám se za tak dlouhé čekání. Jak už jsem jednou říkala, ode dneška začne tato povídka konečně vycházet pravidelně, a to každé pondělí a pátek.


"Dramaťák"-to je moje vášeň. Chodím se tam odreagovat, odpočinout si, stávám se tam někým úplně jiným, odpoutávám se od reality, od starostí, nesnází a nudného stereotypu všedního života. Nedokážu to nijak přesně popsat, ale je na tom cosi nesmírně magického, uchvátilo mě to. Často se procházím po pokoji jako po divadelním jevišti, zkouším si o samotě hrát všelijaké role, naprosto ponořená do děje nevnímám okolí. Všichni diváci ze mě nemohou odtrhnou oči, po skončení omámeni mým vskutku nepopiratelným strhujícím výkonem vstávají a za bouřlivého potlesku mi vzdávají hold. Já se skromně ukláním zahrnována dary a chvalozpěvy na mou osobu... Á, jak často se ponořuji do takového snění! Tušíte správně, toužím se stát herečkou, žít pro divadlo, pro ty milovaná božská "prkna, co znamenají svět". Bojím se ale o svém tajném snu třebas jen zmínit před rodiči. Nepochopili by to. Mají o mé budoucnosti úplně jiné představy. Vidí mě jako nějakou studovanou úřednici na velmi vysoké pozici a hlavně-s velmi vysokým platem. Nic kromě školy a učení je nezajímá, hartusí nad každičkou dvojkou, nad sebemenší chybičkou. Dalo mi dost práce přemluvit je, abych mohla na "dramaťák" chodit. Nechtěli o tom ani slyšet-"Hlavní je přeci škola!" Nakonec jsem je po usilovném přesvědčování uprosila, ovšem pod podmínkou, že nebudu nijak zanedbávat školu.

Do tohoto školního dramatického kroužku jsem začala chodit asi před půl rokem. Hned od začátku jsem se snažila a projevovala neskrývané nadšení a zapálení pro divadlo, doslova hltala každičké slovo. Narozdíl od ostatních. Doufala jsem, že v tomto kroužku naleznu inteligentní bytosti s podobnými cíly, zájmy a smýšlením, jako mám já. Proto jsem byla velmi zklamaná, když jsem se shledala s uhihňanými zmalovanými puberťačkami, nagelovanými sprostými "borci" či s otrávenými a znechucenými výrazy mých "kolegů" při jakékoli "větší" činnosti. Tvářili se, jako by tu byli za trest. Byla jsem z tohoto prostředí opravdu velmi zklamaná. Hned po první zkoušce jsem zašla za paní učitelkou, co měla "dramaťák" na starosti. Byla to zároveň i naše dějepisářka. Postarší paní s neuvěřitelnou energií a humorem. Čišel z ní optimismus a dobrosrdečnost. Měla jsem ji nejraději ze všech učitelek, obdivovala jsem se jí a chovala k ní obrovskou úctu. Svěřila jsem se jí tedy se svým snem, obavami a zklamáním. Paní učitelka na mě soucitně pohlédla a vlídně pravila:
"Netrap se s tím. Víš, jsi jiná než oni. Jsi na ně příliš vyspělá a chytrá, nerozumí ti. I oni dozajista jednou dozrají a zjistí, jak špatně a nerozumně se chovali. Chodí sem taky moc rádi, jen to nedávají znát. Zůstaň sama sebou a nenech se od nich nijak zlomit. Nechovej se k nim ale ani povýšeně a nadřazeně, měj s nimi soucit a trpělivost. Vytrvej, časem se to určitě zlepší. A kdykoli budeš cokoli ptřebovat, zajdi za mnou, pokusím se ti pomoct."
Poděkovala jsem za radu a nadšeně se rozběhla dlouhou chodbou.

Často si ty věty od paní učitelky opakuji, pomáhají mi. Zrovna teď jsem strašně potřebovala slyšet něco povzbuzujícího. Seděla jsem zkroušeně na lavičce před třídou a zamyšleně si hrála s klíči. Tu jsem zaslechla kroky... 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Wendyss Wendyss | E-mail | Web | 28. května 2013 v 15:43 | Reagovat

Vážně pěkné :-)

2 modern-black-sneaker modern-black-sneaker | 31. května 2013 v 14:30 | Reagovat

No ti její rodiče jsou celkem blázni.

3 Melanie Melanie | Web | 10. června 2013 v 20:50 | Reagovat

Kdo? Čí kroky??? :-) Těším se na další :D

4 Miri♫♥ Miri♫♥ | E-mail | Web | 29. července 2013 v 13:05 | Reagovat

Nechci nic říkat Moni, ale to je strašidelný. Přesně tohle mi řekla naše třídní a taky chodim na divadelák. To je přesně to co se mi děje v mém živote!!!! O_O  O_O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama