Druhá část třetí kapitoly mé povídky na pokračování-"Úprk před neznámem" tady (1.část zde).
Chceš se spřátelit? Klikni zde. :)
Reklamy jenom sem!!! (Můžeš psát ale i vzkazy,připomínky k blogu,dotazy...)
Podívejte se na tento blog.

Červenec 2013

Tak jsem zase tady! :)

1. července 2013 v 20:17 | kika0001 |  Deník
Ahoj!
Tak už jsem zase tady! Je mi vážně moc trapné se takhle pořád dokola omlouvat a hledat všemožné výmluvy, proč jsem byla tak dlouho neaktivní. Naprosto upřímně se Vám teď přiznám, že mi chyběla hlavně chuť. Chuť, nadšení, inspirace, zkrátka se mi v poslední době do nějakého psaní ani trošičku nechtělo. Neměla jsem své psací období. A já opravdu nechci psát z donucení nebo z povinnosti. Snad mě pochopíte.
No, ale nastaly prázdniny a já mám najednou moře času. Nepojedu na tábor, ani k babičce, ani na dovolenou a prakticky celé prázdniny budu jen doma. Plány ale mám. Chci se pořádně zrelaxovat, pročistit si hlavu, utřídit myšlenky, načerpat energii. Nojo, tohle si slibuju pokaždé, a stejně ty vytoužené prázdniny utečou tak rychle, že se nestačím ani rozkoukat. :D
Ale pořád jsem ještě na začátku prázdnin, plná předsevzetí. Jedno z těch předsevzetí je, že se pokusím... Ne, ne, budu psát na blog co nejvíce a také budu "obíhat" své SB, kterým se hluboce omlouvám za svou nespolehlivost a neohlášené pozastavení (není to poprvé). Budu se snažit. No, ale znáte mě. :-)


Vysvědčení dopadlo výborně, mám opět samé jedničky. I když s vypětím všech sil a na poslední chvíli. Překvapení od rodičů jsem si tak trochu vlastní vinou zkazila, navzájem jsme se pomátli a dozvěděla jsem se ho předčasně. Dostala jsem tablet! Už si jej právě několik dnů užívám a těším se ze své odměny za sedmileté snažení ve škole. Babička mě za vysvědčení vezme ke kadeřnici, chtěla bych kratší sestřih.
12. června jsme si se třídou vyjeli do kláštera Zlatá Koruna. Čekal nás tam moc zajímavý a poučný výukový program. Po prohlídce kláštera (doprovázené povedenými výklady a zajímavostmi z historie kláštera či života mnichů) jsme dostali krátkou přestávku a vydali se do dílny, kde se nám všem líbilo nejvíce. Mohli jsme si totiž samostatně vyzkoušet všemožné aktivity - psali jsme husím brkem, malovali na sklo a Kuba B. si dokonce mohl zkusit obléknout mnišský úbor. Byli jsme vlastně i takoví "pokusní králíci" pořadatelů, měli jsme jim pomoci jejich program vylepšit pro budoucí návštěvníky. Celý výlet se mi moc líbil, doufám, že podobné zpestření dějepisu s naší třídní zažijeme víckrát. Ten den se ale ještě konala školní zahradní slavnost, na které jsem s dramaťákem měla hrát pohádku "O Tomovi Nebojsovi" (role - kouzelná babička a čert). I přes strašlivou trému jsem to nakonec zvládla, spolužáci mě pochválili a zbytek slavnosti jsem si společně s Barčou T. opravdu užila.
V poslední době jsem se s Barčou T. vážně skamarádila. Příští rok si spolu sedneme.
Poslední týden ve škole jsme samozřejmě proflákali, znáte to. Ve čtvrtek, den před vysvědčením jsme šli do města po obchodech, klídek, pohoda. No, i když mě nakupování nikdy moc nebavilo. A v ten sváteční poslední den školy jsme se po rozdání vysvědčení dojemně rozloučili s naší milovanou paní učitelkou Zronkovou, měli jsme jí na angličtinu. Společně jsme jí předali dárek a nechali se od ní podepsat na tělo lihovou fixou. Ach jo, jak nám se bude stýskat! Počmárali jsme se, vyfotili, rozloučili, no... a pokračování školy po prázdninách!


Jéje, to jsem se zase jednou rozepsala, to zatím stačí. Stejně jsem Vám zdaleka neřekla vše.


Přeju příjemné prázdniny! :-)

Vaše kika0001